Saturday, May 31, 2014

برنامه حسابگر مالی در سایت سافت پدیا منتشر شد


برنامه ای که پس از 4 ماه برای محاسبات مالی ساختم، در سایت معتبر سافت پدیا منتشر شده است و شما می توانید آن را از همان سایت دانلود کنید. توجه کنید که فایل دانلود شده، یک فایل فشرده است و شما ابتدا آن را باید از حالت فشرده در بیاورید.


مزیت وجود برنامه در سایتهایی مانند سافت پدیا این است که مسئولان سایت، خودشان برنامه را بررسی می کنند و به کاربران اطمینان می دهند که این برنامه کاملا از نظر ویروس و نرم افزارهای مخرب و جاسوسی پاک است و بنابراین، شما با اطمینان می توانید برنامه ای را که من ساخته ام، دانلود کنید و از آن استفاده کیند.
مزیت دیگر وجود برنامه در چنین سایتهایی، وجود مخاطب بسیار زیاد این سایتها و در نتیجه، تبلیغ بیشتر محصولاتی است که تولید می کنم. همچنین، اگر در آینده برنامه هایی بسیار پر مخاطب تر و وجهه ای بسیار مشهور تر داشتم، می توانم محصولاتم را از طریق همین سایتها به فروش برسانم و کسب درآمد هم داشته باشم.
سعی می کنم در آینده این برنامه را در آینده برای دیگر سیستم عاملها و دستگاهها هم بسازم؛ اما فعلا این برنامه فقط در دو نسخه 32 بیتی و 64 بیتی برای سیستم عامل ویندوز ساخته شده است.
این برنامه نیازی به نصب ندارد و فقط پس از اجرا، یک فولدر اطلاعات در محل فایل برنامه ایجاد می کند. شما می توانید این برنامه را با ابزارهای قابل حملی مثل فلش مموری در اختیار داشته باشید.
مشخصات برنامه:
این برنامه دارای 10 بخش مختلف برای 10 موضوع متفاوت امور مالی است و در واقع محاسبات تمام امور مالی شخصی را انجام می دهد. این برنامه تکمیل کننده برنامه قبلی من به نام
E-BUSINESS
و یا
Basic Financial Calculator
است که بسیار بهتر و دقیق تر از آن برنامه عمل می کند و همچنین این برنامه به زبان انگلیسی است که برای تمام مردم جهان قابل فهم است اما برنامه قدیمی، به زبان فارسی بود که فقط در ایران، افغانستان و تاجیکستان صحبت می شود.

در این برنامه، علاوه بر اینکه می توانید گزارشی از محاسبات انجام شده را با 5 فرمت فایل به دست بیاورید، امکان ثبت اطلاعات ورودی و خروجی را هم در بانک اطلاعاتی برنامه دارید. در واقع آن فولدری که پس از اجرای برنامه ساخته می شود، مربوط به همین ویژگی برنامه است.
تفاوت نسخه های 32 بیتی و 64 بیتی به جز سازگاری بهتر آنها با نوع سیستم عامل شما، در اندازه فایل آنها هم هست. همچنین در نسخه 64 بیتی، شما امکان محاسبه تا 18 رقم اعشار را دارید که در نسخه 32 بیتی، تا 15 رقم می توانید محاسبات را انجام دهید.
من تک تک بخشهای برنامه را با بررسی برنامه های مشابه ساخته ام و تمامی محاسبات بر اساس فرمولهای مالی و با توجه به معتبر ترین منابع طراحی و ساخته شده است. به عنوان مثال، در بخش کالا (Commodity)، یک ماه صرف تحقیق و بررسی ظاهر برنامه و نیازهای آن و سلایق کاربران کردم.
ظاهر برنامه به شکلی طراحی شده است که به راحتی برای عموم قابل فهم باشد و حتی کسانی که مشکلات بینایی دارند هم بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند.
به دلیل ویژگی های بسیار زیاد برنامه، شاید بهتر باشد خودتان برنامه را استفاده کنید تا پی به انواع امکانات آن ببرید؛ چون تا جایی که من در اینترنت جستجو کردم، برنامه ای مشابه با این برنامه که مجانی هم باشد، ساخته نشده است.

پس از این برنامه منحصر به فرد لذت ببرید!