Tuesday, July 7, 2015

دانلود ویدئو / موسیقی از وب سایت ها

برای دانلود ویدئوهای داخل سایتها، کافی است بر روی صفحه سایت راست کلیک کنید و گزینه "نمایش کد صفحه" را انتخاب کنید و سپس در داخل آن، لینک ویدئو را جستجو کنید:
در مرورگر اینترنت اکسپلورر:

در مرورگر فایرفاکس:

در مرورگر گوگل کروم:


با استفاده از نوار منو و یا با کمک کلیدهای ترکیبی (به عنوان مثال، فشردن دکمه های Ctrl و F در ویندوز)، می توانید در این متن به دنبال پسوند فایل ویدئویی یا صوتی خود باشید.
معمولا فایلهای ویدئویی با پسوندهای mp4 و flv و فایلهای صوتی با پسوند mp3 در سایتها قرار دارند. شما می توانید با جستجوی این پسوندها، لینک دانلود فایل را پیدا کنید.
لیست کامل پسوند فایلها را می توانید از لینک زیر مشاهده کنید:
پس از جستجو در کد منبع صفحه، لینک مورد نظر را می توانید انتخاب کنید و با یک برنامه مدیریت دانلود مانند http://www.flashget.com آن را دانلود کنید.
با این وجود، برخی از سایتها لینک دانلود را به نحوی تغییر می دهند و شما باید ابتدا آن را به شکل معمول تغییر دهید تا بتوانید آن را دانلود کنید.
به عنوان مثال، سایتی لینک دانلود را با تغییر http:// به http:\/\/ آن را غیر قابل دانلود می کند و شما برای دانلود آن فایل باید به جای \/ علامت / را بگذارید.
به عنوان مثال، سایتی ممکن است لینک دانلود فایل ویدئویی را به این شکل در کد منبع صفحه قرار داده باشد:
http:\/\/website.com\/video\/file_lo.mp4           

شما ابتدا باید به جای \/ علامت / را قرار دهید تا لینک بالا تبدیل به لینک زیر شود و البته این تغییر باید در تمام بخشهای آن انجام شود:
http://website.com/video/file_lo.mp4             

اکنون می توانید با استفاده از این لینک، فایل را دانلود کنید.
برخی از سایتها فایلهای ویدئویی را در انواع کیفیتهای تصویری قرار می دهند و شما باید توجه کنید که کدام یک، کیفیت مورد نظر شما را دارد.
بهتر است در هر سایت، چندین بار جستجو کنید تا مطمئن شوید که لینک دانلود مناسب را پیدا کرده اید.
به عنوان مثال، سایتی ممکن است دارای 3 لینک دانلود به شکل زیر باشد:
http://website.com/video/file_lo.mp4                            
http://website.com/video/file_me.mp4
http://website.com/video/file_hi.mp4

تفاوت این 3 لینک در بخش انتهایی و دو حرف قبل از پسوند فایل است. حروف lo می تواند نمایانگر low quality باشد و حروف hi می تواند نمایانگر high quality باشد.
با دقت بیشتر در کد منبع صفحه می توانید اطلاعات بیشتری کسب کنید و در دفعات بعد از آنها استفاده کنید. با این وجود، هر سایتی روشها و سبکهای خاص خودش را دارد. برخی از سایتها هم روشهای پیچیده ای برای پنهان کردن لینک دانلود به کار می گیرند و برای دانلود فایلها باید از برنامه های ویژه ای استفاده کنید.