Wednesday, December 20, 2017

منتشر کنندگان "مسابقات شطرنج 1.0"

این برنامه را خودم ساختم که قابلیت بازی شطرنج از طریق شبکه را هم دارد. حتی می توانید آن را در یک سرور سایت قرار دهید تا از طریق اینترنت هم بتوانید با آن با یکدیگر بازی کنید.
امکان گفتگوی نوشتاری هم در آن هست تا در حین بازی بتوانید با هم گفتگو هم بکنید. هر چند که این کار در یک بازی فکری توصیه نمی شود!
این برنامه برای هر کامپیوتری که برنامه جاوا 8 (نسخه 1.8 ماشین مجازی جاوا) یا جدیدتر در آن نصب باشد، قابل اجرا است؛ ولی برای سیستم عاملهای Android و iOS هنوز رسما برنامه جاوایی منتشر نشده؛ هر چند که برای آنها هم عده ای برنامه جاوا ساخته اند ولی برنامه ای رسمی برای این سیستم عاملها هنوز منتشر نشده است.
برای دریافت برنامه جاوا می توانید در اینترنت جستجو کنید و یا به سایت اصلی آن بروید و آن را دانلود کنید: www.java.com
این برنامه امکان ثبت شرح مسابقات و یا شرح بازیکنان هم به شکل نوشتاری را دارد.
تمامی امکانات ضروری برای بازی شطرنج در یک کامپیوتر یا چند کامپیوتر در این برنامه هست. شما می توانید همه نوع فایل بازی شطرنج تولید شده از هر برنامه یا سایتی را با آن مشاهده کنید؛ اما امکان ایجاد شاخه در بین حرکات و یا بازی با کامپیوتر یا تفسیر بازی ها توسط کامپیوتر، ممکن نیست؛ چون این برنامه فقط برای انجام بازی شطرنج بین انسانها است تا نیازی به صفحه شطرنج واقعی یا ساعت شطرنج نباشد.
تمامی انواع زمان بندی های شطرنج در این برنامه هست و شما با این برنامه نیازی به خرید ساعت شطرنج نخواهید داشت!
شما می توانید رنگ آمیزی را تغییر دهید و سبک رنگی مورد علاقه تان را ذخیره کنید.
در بخش بانک اطلاعاتی همه نوع تنظیمات حرفه ای هست و تنها کمبود برنامه، سرعت کم در بارگذاری بازی های زیاد هست.
مثلا با حافظه 4 گیگابایتی RAM اختصاص داده شده به این برنامه، می توانید حدود نیم میلیون بازی را در بانک اطلاعاتی ببینید ولی برای مقدار بیشتر باید به برنامه های حرفه ای شطرنج مراجعه کنید!
این برنامه را می توانید از سایتهای زیر دانلود کنید و توجه داشته باشید که این سایتها این برنامه را از نظر امنیتی (ویروس، ابزار جاسوسی و غیره) امن تشخیص داده اند:
 

 

 
برای نصب در ویندوز:
نسخه جاوا (برای تمامی سیستم عامل ها):